|E enjte, Qershor 22, 2017

Hollanda hap lokal me “prostituta hallall”. 

Amsterdam Red-Light-District_-Amsterdam-6   Hollande – “Dritave të kuqe” në Amsterdam u është shtuar edhe një lokal i ri shumë i veçantë. “Hot Crescent” i ofron klientëve myslymanë “prostituta hallall”.

Pronari i lokalit, Jonathan Swick, është konsultuar me tre imam të moderuar për të identifikuar kërkesat hallall. Sipas kushteve të përcaktuara prostitutat në shërbim të klientëve myslymanë nuk përdorin alkool, as drogë dhe falen pesë herë në ditë ashtu siç e do tradita islamike. Ndërsa klientët duhet të bëjnë seks në mënyrë të tillë që të mos shkelin traditat islamike.

Sipas disa burimeve, islami Shi’a lejon “Nikâḥ al-Mutʿah” ose “martesat për kënaqësi”, një opsion i kontestueshëm që lejon martesat e përkohëshme me kontratë.

Kohëzgjatja është vendosur para se të kruhet martesa dhe përfundon automatikisht me përfundimin e afatit të rënë dakord. Martesa mund të rinovohet në bazë të një pagese financiare që burri bën ndaj gruas.

Prostitutat “hallal” të“Hot Crescent” duhet të kryejnë testet mjekësore çdo dy muaj dhe pronari Swick beson shpreson se do tu japë meshkujve muslimanëve një mënyrë të shëndetshme dhe të pa faj për të kënaqur nevojat e tyre.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Qarku Fier gati të shkojë në votim https://t.co/RwuFVYKxIg via @wwwalb365com
11,397 people follow ALB365
Twitter Pic Bougainv Twitter Pic cammipha Twitter Pic McBrideM Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Tahiri liron nga detyra policin që qëlloi protestuesen

Tiranë - Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka kërkuar pezullimin dhe lirimin nga detyra të punonjësit të policisë, i cili ushtroi...

Close