|E enjte, Qershor 29, 2017

I burgosuri kërcënon deputetin e PS-së. 

89508_1    Tiranë – Kërcënohet nga burgu deputeti i Partisë Socialiste, Sadri Abazi. Personi që ka kryer telefonatën nga kabina e Burgut 302 te rruga “Mine Peza” në Tiranë, mendohet se është i dyshuari për vrasjen e dy vëllezërve në Laç, Altin Piroli.

Ngjarja ka ndodhur paraditen e së dielës dhe është denoncuar menjëherë në Komisariatin nr.3 të kryeqytetit. Denoncimi është bërë nga deputeti Abazi, i cili beri padi në polici për telefonatën nga Burgu 302 në Tiranë.

Burime nga grupi hetimor thanë se kanë nisur procedim penal me akuzën “përdorim me keqdashje të thirrjeve telefonike”. Ndërsa vetë deputeti Abazi nuk ka pranuar të komentojë ngjarjen, madje edhe e ka mohuar, me pretendimin se nuk ka bërë asnjë kallëzim të kësaj natyre.

Megjithatë, ngjarja konfirmohet nga tri institucione, nga Policia e Tiranës, Prokuroria, ku janë referuar tashmë materialet, si dhe nga Burgu 302, ku janë kryer verifikimet për identifikimin e autorit të telefonatës kërcënuese.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Bashkia – KUJDES nga temperaturat e larta, rrezik zjarri https://t.co/RFNvr9n7Fs https://t.co/55yzDd1Koc
11,392 people follow ALB365
Twitter Pic johnramp Twitter Pic Bougainv Twitter Pic cammipha Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Laureta Roshi – Atdheu është i dashamirësve

“Guxoj përmes të vërtetës së jetuar…,jam ndalur vetëm për dashurinë”- kështu përkufizon gjithë jetën e saj, gazetarja e njohur Laureta...

Close