|E shtunë, Tetor 21, 2017

Ilaçi që kuron Aids, afër zbulimit 

Shkencëtarët kanë zbuluar një ilaç, për të cilin po shpresojnë se mund të jetë kura për virusin Hiv dhe Aids.

Studiuesit në Izrael, kanë identifikuar një proteinë e cila mund ta reduktojë virusin te pacientët e infektuar për 97% në vetëm tetë ditë, shkruan The Independent, transmeton Klan Kosova.

Këto zbulime e rrisin shpresën për ata që vuajnë nga sëmundja e cila ka vrarë më shumë se një milion njerëz në mbarë botën në vitin 2015.

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Si Cosa Nostra bëri grabitjen më të madhe të historisë

Hapet pas 38 vitesh dosja e grabitjes së famshme “Lufthansa ’78”. Historia e mafiozëve që frymëzuan filmin “Goodfellas” Mafiozët italo-amerikanë,...

Close