|E premte, Prill 28, 2017

Infeksionet urinare largohen me sodë buke 

Soda e bukës është një produkt që mund ta përdorim jo vetëm për gatim. Soda e bukës bikarbonate ndihmon në lehtësimin e dhimbjeve therëse të shkaktuara nga infeksionet e traktit urinar.

Këto infeksione, të shkaktuara nga bakteret, shkaktojnë inflamacion dhe irritim në fshikëzën e urinës dhe uretër, tubi që mban urinën në trup, prandaj lind nevoja për urinim të shpeshtë.

Soda e bukës neutralizon urinën dhe e bën atë më pak acidike, duke ndihmuar kështu në lehtësimin e dhimbjeve therëse.

Tretni gjysmë luge çaji sodë buke bikarbonate në ujë dhe konsumojeni të paktën dy herë në ditë.

“Edhe pirja e shumë lëngjeve ndihmon në këtë rast, duke qenë se ato nxjerrin jashtë bakteret që shkaktojnë infeksione.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Partizani mposhtet 4-0 në Rusi (video)

Partizani është mposhtur me rezultat të thellë 4:0 nga Krasnodar Skuadra e Partizanit ka pësuar humbje të thellë prej 4:0...

Close