|E hënë, Shkurt 27, 2017

Shqipëria merr rekomandimin për hapjen e negociatave me BE 

“Shqiperia merr rekomandimin per hapjen e negociatave per anetaresim ne BE”, lajmi është dhënë nga deputeti socialist Taulant Balla në një postim në rrjetin social FB.

Deputeti Balla shkruan se kjo është një ditë e rëndësishme dhe historike, pasi marrëdhënia mes Shqipërsië dhe BE bëhet edhe më e fortë. Balla tha se BE dhe SHBA vlerësojnë progresin e Shqipërisë.
Balla: Per ne shqiptaret sot eshte nje dite historike ne rrugen tone drejt anetaresimit ne Bashkimin Europian. Zyrtarisht Komisioni Europian rekomandon hapjen e negociatave per anetaresim. Marredhenia jone me BE behet edhe me e forte. BE dhe SHBA vleresojne progresin e arritur nga Shqiperia ne permbushje te prioriteteve kyc, per te cilat puna do te vazhdoje, dhe sigurisht presin progres te prekshem dhe te besueshem ne implementimin e reformes ne drejtesi (ne menyre te vecante vetting-u i gjyqtareve dhe prokuroreve).
Balla shfrytëzoi rastin për të uruar edhe Donald Trump për fitoren në krye të Shtëpisë së Bardhë, ndërsa u shpreh i bindur se marrëdhëniet me SHBA në administratëm Trump nuk do të ndryshojnë, duke hedhur poshtë të gjithë zërat që mendojnë të kundërtën
Balla: Sot eshte nje dite historike edhe per SHBA. Amerikanet kane sot nje President te ri te zgjedhur republikan Donald Trump. Urime popullit amerikan! Urime Presidentit Trump! Mirenjohja e popullit shqiptar per popullin dhe qeverine amerikane eshte baza e qendrueshme per marredhenie te shkelqyera.
Nese ka ndonje mendje te semure ne Tirane qe shpreson se negociatat nuk do te hapen, apo se Marredheniet tona strategjike me SHBA do te ndryshojne pergjate administrates Trump, gabon rende. Reforma ne drejtesi do te behet, vetting-u do te behet, sepse Shqiperia eshte e vendosur te ece drejt anetaresimit ne Bashkimin Europian, dhe do te vazhdoje te jete partner i besueshem i SHBA-ve.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Ja kush janë OJF-të e peticionit për Vettingun (Lista) https://t.co/f8xNm8meQn https://t.co/dtcnEN8vxM
512 people follow ALB365
Twitter Pic rogerham Twitter Pic paparo_l Twitter Pic democras Twitter Pic LILLA_12 Twitter Pic ChiaraMe Twitter Pic nikoleka Twitter Pic YA4zgSWM Twitter Pic marjo037 Twitter Pic colorthe Twitter Pic Ylli75Yl Twitter Pic CamilaNo Twitter Pic Vera9048 Twitter Pic rexhepnu Twitter Pic AVSupers Twitter Pic xhemali4 Twitter Pic rylz_isr Twitter Pic egerald_ Twitter Pic LekaMeri Twitter Pic gUtY5kUC Twitter Pic KIMI8313
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Arrestohen rrëmbyesit, lirohet pengu

Tiranë - Është identifikuar njëri prej personave që dyshohet se është rrëmbyesi i Klajdi Gjeçit, e ndodhur mbrëmjen e së...

Close