|E premte, Prill 28, 2017

iPhone 8 me një veçori që nuk e ka iPhone 7 

Nuk do të keni nevojë që ta futni kabllon për karikim më në iPhone-in tuaj.

Foxconn, një kompani kineze që furnizon me pjesë iPhone, raportohet se është duke testuar modul për mbushje me wireless për iPhone 8 i cili do të lansohet vitin e ardhshëm.

Kjo nënkupton se, ndryshe nga iPhone 6 dhe 7, celulari i ri i Apple do të mbushet pa nevojën e kabllos për mbushje, transmeton Gazeta Express.

Kjo nuk është hera e parë që raportohet se iPhone 8 do të mund të mbushet përmes wirelessit, pasi edhe në janar një raport i Bloomberg thoshte se Apple është fokusuar në teknologjinë e mbushjes me wireless.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Policia kap 8 ton drogë nga Shqipëria, fshihet lajmi

Itali - Policia italiane deklaroi se ka kapur një sasi rekord droge, e cila ishte nisur me traget nga Shqipëria,...

Close