|E enjte, Dhjetor 14, 2017

iPhone 8 ose 8 Plus, probleme me bateri? 

Përdoruesit e shumtë në mbarë botën kanë raportuar se iPhone 8 ose 8 Plus i tyre hapet për shkak të një baterie të fryrë. Në kohën e shkrimit të raporteve përfshihen pajisjet në Kinë, Kanada, Greqi, Japoni dhe Tajvan, duke e detyruar Apple të shikojë zyrtarisht në këtë problem të raportuar.

Deri më tani, raportet duket të jenë të kufizuara në lidhje me numrin e pajisjeve të shitura.

Çështja nuk duhet të krahasohet drejtpërdrejt me atë që ka ndodhur me Galaxy Note7 vitin e kaluar pasi iPhone 8 nuk duket të jetë duke shpërthyer, vetëm duke u hapur për shkak të një baterie të fryrë.

Nuk ka asnjë informacion në lidhje me atë që shkakton çështjen. Disa raporte sugjerojnë që bateria të fryhet gjatë ngarkimit edhe pse disa raportojnë se telefoni po arrin në një gjendje të fryrë në kutinë e saj të shitjes me pakicë.

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Në Shqipëri? Të takohen rivalët? Të punojnë së bashku? As në ëndërr.

     Ata kane konkurruar me njeri tjetrin....

Close