|E diel, Janar 22, 2017

Italia e dënoi me 22 vjet burg por Fatmir Kajolli do vuajë 8 vjet 

Gjykata e Fierit vendos njohjen e vendimit të Gjykatës italiane për Fatmir Kajollin duke e dënuar atë përfundimisht me 8 vjet burg duke i ulur në këtë mënyrë 14 vjet burg  nga 22 vjet që ishte dënuar nga Gjykata Italiane dhe kishte kërkuar prokuroria e Fierit.

Vendimi është marrë sot, 5 shtator 2016 nga gjyqtarja Matilda Shalla në gjykatën e Fierit.

Në vitin 2001, Fatmir Kajolli ishte dënuar nga Gjykata e Milanos, me 24 vite burg për veprat penale “Shoqatë kriminale, trafikim, prodhim dhe posedim të lëndëve narkotike”. Dy vjet Kajolli i bëri paraburgim.

Më 30 tetor 2015 Prokuroria për Krime të Rënda vendosi masën e sekuestros preventive për 2.1 milionë metra katrorë tokë pyll, tokë arë dhe tokë truall në zonën turistike në Fier.

Në sekuestro u vunë  dhe 1700 metra katrorë ndërtesë, si edhe për 3 shoqëri private, që vepronin në fushën e pastrimit, riciklimit të mbetjeve urbane, në fushën e parkimit, ndërtimit dhe të peshkimit. Të gjitha në emër të biznesmenit Fatmir Kajolli ose familjarëve të tij.

Ka dyshime të arsyeshme se këto pasuri janë krijuar në bazë të aktivitetit kriminal të tij, për të cilin ai është dënuar në Itali” thuhej në deklaratën e atëhershme të prokurorisë

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Policia kufitare kap skaf 8 m të gjat me 2 italianë https://t.co/fzO4nfhDjr https://t.co/6XwK8GWdAo
501 people follow ALB365
Twitter Pic dessie_m Twitter Pic kencaill Twitter Pic davejone Twitter Pic kathryn_ Twitter Pic MJohnson Twitter Pic VirtuaIM Twitter Pic NewsLajm Twitter Pic Alisiana Twitter Pic kledi_g Twitter Pic kajaturi Twitter Pic clownbom Twitter Pic MurrayNe Twitter Pic UomoSupe Twitter Pic ardit_gj Twitter Pic misini_b Twitter Pic koinosap Twitter Pic Sokol905 Twitter Pic idamyrta Twitter Pic Hoxhalli Twitter Pic PetritCe
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Shkencetaret, qershori muaji i sexit.

    Qershori është muaji në të cilën dëshira për seks është në pikën kulmore. Në këtë kontribuon koha e nxehtë, rrobat e shkurta dhe të tejdukshme, sikurse edhe shoqërimi më...

Close