|E premte, Dhjetor 15, 2017

Ja 10 klubet më të pasur në botë . 

real_4694Real Madrid kryeson listën e klubeve më të pasura në botë. Kampioni i Europës dhe Botës është para Manchester Unitedit dhe Bayern Munichut

Real Madridit vazhdon të mbetet klubi më i pasur në Botë. Skuadra mbretëror e ka mbyllur vitin 2014 me 549.5 milionë euro të hyra dhe gjenden në pozitën e parë, para Manchester Unitedit me 518 milionë euro.

Në pozitën e tretë është Bayern Munich me 487.5 milionë euro. Kurse, Barcelona ka rënë nga pozita e dytë në të katërtën me 484.6 milionë euro.

Këto janë Top klubet më të pasuara

88131800-88138700

alb365.com

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Mjeku italian: Kanceri shërohet me vetëm një përbërës shtëpiak

Tullio Simonchini, mjeku italian, pretendon se kanceri...

Close