|E martë, Janar 17, 2017
  • NA NDIQ NË

Ja 10 tranierët më të paguar 

Pep Guardiola është trajneri më i paguar në botë

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola paguhet 18 milionë euro në sezon, duke u bërë kështu trajneri më i paguar në botë, shkruan La Gazzetta dello Sport.

Në vendin e dytë është Mourinho me 16 milionë euro, i ndjekur nga Arsene Wenger me 10 milionë euro.

Befasi është se katër trajnerët e parë janë nga Premierliga, ndërsa trajneri i kampionëve të Evropës, Zinedine Zidane është vetëm në vendin e 10’të. alb365/Express/

Add a Comment

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Ronaldo – Në mëngjes u zgjova mes tre biondeve

Cristiano Ronalo ka dhënë një intervistë ekskluzive për France Football, ku ka folur për ditën e finales së Euro 2016 Ylli i Real Madridit dhe Portugalisë ka bërë shaka duke...

Close