|E diel, Dhjetor 17, 2017

Ja 61 karburantet që u vjedhin kur furnizoni makinën . 

karburant-03-655x356Tiranë – Gjobat e marra nga Inspektorati Qendror Teknik për shkak të abuzimeve me cilësinë dhe sasinë e karburantit që paguan çdo qytetar, shkaktoi një tymnajë të madhe javë më parë. Por vetëm këtë javë IQT ka vendosur të publikojë listën e “mëkatarëve”.

Janë plot 61 subjekte në listën e firmave ndaj të cilave janë marrë masa me gjobë për mosrespektim të detyrimeve dhe kërkesave ligjore sa i takon treguesve të cilësisë dhe sigurisë në tregtimin e lëndëve hidrokarbure. Gjatë muajit nëntor 2014, Drejtoria e Inspektimit të Naftës dhe Gazit ka vendosur masën e gjobës për 43 subjekte tregtimi.

Këto pika akuzohen se kanë manipuluar pompat e tyre të naftës dhe benzinës, duke i holluar me naftë “virgin” ose me lëndë e cila është e destinuar të hidhet pasi është jashtë standardeve. Kjo është edhe lista e plotë e pikave të karburantit që kanë patur mangësi në dokumentacion e cilësi, e që janë gjobitur:

karb2karb3 karb4

alb365.com

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Ahmetaj – Së shpjeti faza e dytë e luftës kundër informalitetit në biznesin e madh (foto e video)

Fier - Ministri i Financave Arben Ahmetaj...

Close