|E diel, Qershor 25, 2017

Ja c’far duhet te hani per te forcuar muskujt. 

Images (1)    Ushqimet e pasura me proteina janë të rëndësishme për të gjithë ata që merren me sport dhe veçanërisht për ata që duan të kenë muskuj të fortë dhe me forma. Më poshtë po ju prezantojmë 5 ushqimet që janë baza proteinash dhe jo të gjithë i konsumojnë. E mira e tyre është se vijnë direkt nga nëna natyrë dhe nuk janë të përpunuar.

Shalqi- Konsumi i një fete shalqiri para aktivitetit fizik ndihmon në përmirësimin e performancës dhe redukton dhimbjet e pas ushqyerjes.

Papaja- Përmban një enzimë e cila ndihmon organizmin të absorbojë proteinat e nevojshme për fibrat e muskujve.

Bizelet- Proteinat që përmbajnë bizelet janë jetësore për muskujt, duke u bërë burim energjie.

Kos pa yndyrë- Përmban caseinë që është një proteinë e cila asimilohet shumë ngadalë nga trupi, duke lejuar që muskujt të jenë të fuqishëm edhe në momente pushimi.

Kripa- Nëse e përdorni në masën e duhur dhe nuk e teproni me dozat, kripa favorizon transportin e flavinoideve në muskuj, i cili është një proces esencial në fazën e fuqizimit .

alb365.com

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Rama – Nga Jugu në Veri shkoni të votoni https://t.co/8YlKsInYNJ https://t.co/YG8jGHwAxV
11,394 people follow ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Dalin pamjet e para të tragetit të djegur Norman Atlantic .

Publikohen fotot dhe videoja e parë e garazhit të tragetit që u dogj disa javë më parë Norman Atlantic. Pas disa...

Close