|E premte, Dhjetor 15, 2017

Ja çfarë i tha vëllai Sokol Olldashit pak kohë para vdekjes . 

sokol olldashiVdekja e të ndjerit Sokol Olldashi është përjetuar keq nga shumë njerëz, sidomos familja e tij. Humbja ishte e parakohshme dhe kjo është e qartë nga reagimet e shumëkujt. Vëllai i Sokolit, Ardian Olldashi, tregon se çfarë i ka thënë më 22 korrik 2013, pak kohë para vdekjes. Mesazhi është i qartë, sepse ai erdhi pak javë para humbjes së PD, ku Olldashi ishte ministër i Transporteve dhe më tej kandidati i dytë për postin e kreut të opozitës. Armandi shprehet i indinjuar me disa njerëz dhe e këshillon vëllanë:” i dashur kol, e mban mend se cfare te shkruajta ne 22 korrik, ne darke vone?

po ta perseris, se kam vene re sa shume”miq” te jane larguar. disa se nuk u duhesh me , te tjeret kane frike se u prishet biografia, nderkohe qe ndergjegjen gjithmone te prishur e kane pasur. por shume eshume te tjere te kane qendruar, jane ata qe nuk priten kurre gje nga ty.

Derisa dora dhe mendja dote te udheheqin mos pusho se dashuruari jeten. Dhe ne pac mundesi te ndihmosh nje njeri te vetem nuk do kessh jetuar se koti. Mos veshtro njerez te vegjel qe te vine rrotull, por veshtro njeriun e madh qe eshte ne brendesine tende. Jeto duke konsideruar veten tende ne pazhurmesi dhe keshtu do te rigjesh qetesine dhe paqen. Ne mes zhurmes nuk ndihen frymemarrjet dhe pshertimat e njerezve qe te duan. Bej te mundur mosndjesine e ligesise njerzore, por vlereso miresine e tyre.
Nga nje vlla vllait.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Kthim refugjatësh në muajt në vazhdim

Gjermani - Peter Altmaier, drejtues i zyrës...

Close