|E shtunë, Prill 29, 2017

Ja cila është sulltanesha e ardhshme tek “Sulltani i madhërishëm” (foto, video) 

Sulejmani i Madhërishëm (Muhtesem Yuzyil Kosem) është në përgatitjet e fundit për të sjellë në ekran kastin e ri të filmit. Në sezonin e ri, publiku do të shohë luftën mes Sulltaneshës Kosem, gruaja më e fuqishme në mbretërisnë osmane, dhe djalit të saj Murad IV.

Sezon i ri, kasti i ri

Aktorja e suksesshme Nurgul Yesilcay do të jetë Sulltanesha Kosem, e cila do të luftojë të gjithë armiqtë e saj dhe do të tregojë pushtetin e një gruaje të fuqishme në mbretërinë osmane. Metin Akdulger do të luajë rolin e djalit të saj, Murad IV, i cili po ashtu do të luftojë për të fituar fronin. Farah Zeynep Abdullah do të jetë Farya, dashnorja e Murad I.

Gjithashtu, edhe Caner Cindoruk, Aslı Tandoğan, Necip Memilli, Engin Benli, İsmail Demirci, Ushan Çakır, Metin Belgin, Ece Çeşmioğlu, Leyla Feray, Alma Terzic ve Şemsi İnkaya janë disa prej aktorëve që do t’i bashkohen kastit të sezonit të ri.

Nëna kundër djalit dhe djali kundër nënës

Nga njëra anë, nëna mbretëreshë Kosem Sultan, një nga gratë më të fuqishme në mbretërinë osmane, ndërsa nga ana tjetër është i biri, Sultan IV, i cili është zot  i Bagdat dhe Revan. Por për të arritur pushtetin e tij të madh, lufta më e madhe do të jetë me të ëmën.

Ndërkohë, janë publikuar edhe 2 trailer-at sezonit të ri.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Lista e PDIU në 12 qarqe https://t.co/EewK9td4nu https://t.co/G3phtgVea4
11,488 people follow ALB365
Twitter Pic Joseph_I Twitter Pic ana_rdz9 Twitter Pic namethat Twitter Pic misslege Twitter Pic felrncs Twitter Pic Chriscur Twitter Pic Dodis09 Twitter Pic alexfull Twitter Pic daredevi Twitter Pic sammy42r Twitter Pic Princeto Twitter Pic Carinibi Twitter Pic YuukiRus Twitter Pic jsnugs50 Twitter Pic markin_m Twitter Pic edbiocel Twitter Pic Alex_Bub Twitter Pic natali3b Twitter Pic tburt559 Twitter Pic ollita03
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Shpërthen bombula e gazit, 30 të plagosur

Pogradec - Rreth 30 persona kanë mbetur të lënduar si pasojë e shëprthimit të një bombule gazi në një lokal...

Close