|E premte, Janar 19, 2018

Ja cili ushqim ju ul tensionin ne menyre natyrale. 

setas_0    Quhet micotreapi dhe është një degë e mjekësisë natyrale, e cila ka si objektiv kurimin e kolesterolit dhe tensionit të lartë nëpërmjet përdorimit të kërpudhave. Përdorimi  dhe aplikimi i këtij ushqimi, në të njëjtën kohë ndihmon edhe në uljen e nivelit të stresit dhe glicemisë.

 Mjekësia tradicionale kineze i përdor kërpudhat prej shekujsh, duke shfrytëzuar të mirat e saj, për të ndikuar në përmirësimin e shëndetit, pa përdorur medikamente. Një nga qëllimet kryesore të micoterapisë është ristabilizimi i ekuilibrit të brendshëm dhe i përbërësve të qelizave jetësore (enzimave, hormoneve, ujërave, mineraleve etj.)

Sipas mjekëve, micoterapia, duke dashur të vendosë ekuilibrin në elementët që ndodhen në trupin tonë, nuk lufton drejt për drejtë sëmundjet, por ndihmon organizmin të stabilizojë në kushte natyrale dhe optimale mbrojtjen, për të larguar shkatërrimin nga ngacmuesit e jashtëm. Në këtë mënyrë stimulohet dhe rritet imuniteti i trupit

alb365.com

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
2 shqiptarë trafikantë droge arrestohen në gjum

Itali - Pas dy vitesh...

Close