|E mërkurë, Janar 24, 2018

Ja femra kur ka nevoje per sex. 

3354742EFC183DF7B4FAB5634224D081   Kur femra është vazhdimisht nervoze, zakonisht me shaka thuhet se i mungon “vitamina K”, përkatësisht seksi. Mirëpo, ekzistojnë një sërë faktesh të cilat mund t’ju bëjnë me dije qartë që abstenimi seksual e ka pushtuar jetën e saj.
Femra pa seks të mjaftueshëm është sikur lulja pa ujë, ka thënë njëherë dikush, ndërkaq kjo mjaft qartë mund të shihet te femra,nëse i kushtoni kujdes disa imtësive dhe ndryshimeve të sjelljes së saj, transmeton Telegrafi.
Ka disa shenja që një femër tregon se nuk ka pasur marrëdhënie seksuale kohët e fundit. Shenja jo vetëm në natyrën fizike, por dhe në sjelljen e tyre.
Përgjumja
Për shkak të mungesës së sedativëve natyrore siç është oksitocina, e cila tajohet gjatë orgazmës, femrat mund të kalojnë net të tëra pa gjumë.
Pamja e mplakur
Kolagjeni, që prodhohet nga marrëdhëniet e rregullta intime, e bën lëkurën të qetë dhe të butë. Për shkak të mungesës së tij, femrat mund të duken më të mplakura se sa janë. Progesteroni që trupi prodhon gjatë seksit largon aknet nga fytyra.
Të qenët e dhunshme me të tjerët
Zakonisht, zihet me të tjerët sepse nga mungesa e endorfinës ka një perceptim negativ për botën që e rrethon.
Shpesh konsumon barëra për dhimbje
Shpesh konsumon barëra për dhimbje, pasiqë nga mungesa e oksitocinës që ka efektin e morfinës, ka nevojë për të zbutur dhembjet dhe shtrëngimet.
Vazhdimisht është e neveritshme
Marrëdhëniet intime shpesh rritin sasinë e antitrupave antivirale për 30%.
Rregullisht harron gjithçka
Zakonisht është e sëmurë, harron gjithnjë dhe gjithçka dhe ka mendim negativ për vetveten. Besoni apo jo, seksi ka rol kyç në krijimin e vetëbesimit tek femrat.

alb365.com/Telegraf

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Rrëfehet 22 vjeçari: Jam i dashuruar me 43 vjeçaren, është bishë në shtrat

Një djalë 22­vjeçar i cili...

Close