|E shtunë, Janar 20, 2018

Ja kush rrit performancën seksuale . 

Dieta-e-seksitPër të qenë mirë me shëndet, është e nevojshme që të keni një dietë të shëndetshme dhe të balancuar, ku në shumë raste, aspekti fizik i ushqimeve është shumë i rëndësishëm dhe motivues.

Ajo që shumë njerëz mund të mos e dinë, sipas disa ekspertëve të ushqimit, është se ka disa produkte ushqimore që na ndihmojnë në përmirësimin e marrëdhënieve seksuale si dhe ndikojnë në performancën tonë në shtrat. Ato janë:

Luleshtrydhet-  Kanë shumë vitamina, përfshirë atë C, zinkun e antioksidantë të tjerë që ndihmojnë në qarkullimin e gjakut dhe stimulojnë organet riprodhuese.

Bajamet- Çdo dietolog mund të thotë se frutat e thata janë shumë të mira për shëndetin, por në veçanti, bajamet ndikojnë pozitivisht në rritjen e nivelit të testosteronit tek meshkujt.

Perimet- Në veçanti ato që kanë gjethen jeshile, si avokado, sedano, brokoli e madje edhe çaji jeshil. Mund ti përzieni të gjitha bashkë dhe ti konsumoni në një vakt. Përdorni imagjinatën.

Boronica- Janë të pasura me proteina dhe ndihmojnë libidon mashkullore. Mund ti konsumoni në mënyra të ndryshme, me kos frutash, lëng etj. Për tu evituar janë ushqimet e skarës mishi i tiganisur apo i pjekur, alkooli, etj., të cilat ulin performanën seksuale.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Shkenca – Ja çfarë ngjyre sysh do të ken fëmijët tuaj

Çfarë ngjyre të syve do...

Close