|E shtunë, Shkurt 24, 2018

Ja ligësia e Diego Costës . (fotot) 

costa_4521Sulmuesi i Chelseas, Diego Costa, ka bërë disa veprime jo sportive në ndeshjen ndaj Liverpoolit.

Chelsea e ka mposhtur Liverpoolin, me rezultat 1:0, në kuadër të FA Cup. Por, kjo përballje ka lënë shumë polemika prapa vetës.

Sulmuesi i Chelseas, Diego Costa, është akuzuar nga drejtuesit e Liverpoolit se ka bërë disa veprime jo sportive në ndeshjen ndaj Liverpoolit.

Spanjoll ishte treguar aspak sportive me dyshen e skuadrës nga Anfield Emre Canin dhe Martin Skrtelin, të cilët i shkeli ‘qëllimshëm’, derisa u kacafyt edhe me kapitenin, Steven Gerard.

Por, ish sulmuesit të Atletico Madridit i ka dal në mbrojtje menaxheri i Chelseas, Jose Mouirnho.

“Unë mendoj se ndoshta ju jeni duke u ndikuar tashmë nga ekspertë të caktuara të televizioneve që thonë se Diego Costa ka bërë krim”, ka deklaruar Mou pas ndeshjes.

“Unë i pashë incidentet, por nuk do të flas pasi në qoftë se unë komentojnë do të kem telashe me Federatën e Anglisë”, ka theksuar ai.

2520671700000578-2928916-image-a-95-1422397195071 costa_4521 costa1

alb365.com

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Aksidenti/ Bie guri i mermerit nga dalikia, plagoset drejtuesi i mjetit që po kalonte pranë

Lushnje - Në datën 11.11.2017, rreth...

Close