|E hënë, Janar 23, 2017

Ja luftanija shkatërruese ameriakne, u prezantua 

Flota amerikane ka prezantar luftanijen shkatërruese të quajtur “USS Zumwalt”. Kjo luftanija gjigante nisi të dielën shërbimin e saj në marinën amerikane.

Ky shkatërrues amerikan e bën të pamundur kapjen e saj nga radari. Ajo ka në bordin e saj topa elektromagnetike apo me lazer, përveç armëve të tjera të zakonshme.

Amerika nuk ka patur kurrë më parë një mjet të tillë.

Ende nuk është e qartë sesi funksionon kjo teknologji e armatimeve të reja, për të cilën SHBA kanë shpenzuar rreth 7 miliardë dollarë.

Dy luftanije të ngjashme priten t’i bashkohen flotës amerikanë së shpejti.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Ditën police dhe natën modele https://t.co/mIChDx8fzR via @wwwalb365com
503 people follow ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Ja platforma e “Lëvizjes për Demokraci brenda PS-s

Anëtar i Asamblesë së Partisë Socialiste Maqo Lakrori propozon një “Lëvizje për Demokraci brenda PS-së”. Në mbledhjen e Asamblesë së 9 Marsit 2016 Lakrori prezantoi platformën e cila mbështetet edhe nga Rexhep...

Close