|E premte, Prill 28, 2017

Ja mënyra më e mirë për përgatitjen e gështenjave (video) 

Në këtë video kuzhinieri John Mitzewich, tregon se si t’i piqni gështenjat në mënyrën e duhur.

Ai thotë se ato duhet të piqen në furrë të mbyllur, mirëpo si fillim ai thotë se gështenjat duhet të priten me një thikë me teh të dhëmbëzuar në pjesën ku gështenjat janë më të fryra.

Mbajeni gështenjën me gishtin e madh dhe atë tregues, më pas ngadalë prijeni gështenjën në mes pra bëjeni një vizë nga njëra anë në tjetrën.

Më pas vendosini në tenxhere, shtojini ujë të ftohtë dhe pak kripë, pasi të zihen nxirrni nga tenxherja dhe vendosini në një tepsi, ndërsa më pas futini në furrë të nxehtë në 200 gradë celsius  për 15 minuta.

Pasi t’i largoni nga furra vendosini në një pjatë dhe mbulojini me një peshqir për rreth 15 minuta sepse ashtu është më e lehtë që t’i qëroni dhe do të jenë plotësisht të shijshme, provojeni.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Vasili merr “timonin” e LSI-së https://t.co/fY6oPfP7p5 https://t.co/paWAt706pI
11,371 people follow ALB365
Twitter Pic Ismaelha Twitter Pic nopalli Twitter Pic PaulG121 Twitter Pic Thrashie Twitter Pic angie201 Twitter Pic mcskinni Twitter Pic numba1_c Twitter Pic oliannka Twitter Pic gudnylar Twitter Pic berniesp Twitter Pic tijana92 Twitter Pic Shyma42 Twitter Pic frog146 Twitter Pic suparuak Twitter Pic Shawncha Twitter Pic karineso Twitter Pic soldier_ Twitter Pic YzatisRo Twitter Pic GloriaBr Twitter Pic 0018b
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Operacioni policor ‘Transportuesi’ prangos 2 shtetas

Lushnje - Finalizohet operacioni policor i koduar "TRANSPORTUESI". Arrestohen në flagrancë 2 shtetas për veprën penale "Trafikim të armëve dhe...

Close