|E diel, Mars 26, 2017

Ja ndryshimi ndërmjet Obamës dhe Trump 

USA – Këto foto tregojnë presidentin dhe kandidatin për president të dy në shi, me njërin që e ‘çan atë përmes’ dhe tjetrin që mbron flokët e tij me një çadër. Është një metaforë, por në fakt ashtu ndodhi.

Postimi është shpërndarë dhe pëlqyer në Tëitter mbi 2000 herë. Kjo tregon se sa shpejt njerëzit janë të gatshëm të analizojnë në detaje një fotografi.

Ku e kanë origjinën fotot e Trump dhe Obamës?ap214135011630

Foto e Trump, u shkrep në Tampa të Floridas më 24 gusht. Gruaja pranë tij, e pambrojtur nga çadra është Prokurorja e Përgjithshme e Floridas, Pam Bondi. Foto u kap nga Loren Elliot i AP që u shoqërua me një artikull në Ëashington Times që shpjegonte marrëdhënien paraprake të dyshes. Gjatë fushatës së saj në rizgjedhjen gjatë vitit 2013, Bondi vendosi të mos ndiqte rastin e mashtrimit kundër Universitetit Trump.

Vendimi i Trump për të mos mbajtur çadrën mbi kokën e saj është pjesa më pak “e mallkuar” e kësaj fotografie.

Për më tepër është pjesë e një serie fotosh, dhe ky imazh për Tampa Bay Times, që gjithashtu është shkrepur nga Elliott tregon Trump-in dhe Bondi-n të dy që ecin poshtë çadrës.

gettyimages-166896379Fotografia e Presidentit Obama nga Jevel Samad për agjencinë e fotove Getty Images, u shkrep në prill të vitit 2013 në bazën e Forcave Ajrore Andreë teksa presidenti drejtohej për në Boston pas sulmit me bombë që vrau tre persona dhe plagosi 180 të tjerë. Disa mund të thonë se të vepruar si shef dhe figurë stabiliteti për administratën në kohë krize është pjesë e punës së presidentit si kreu i shtetit, por fakti që politikani është në shi, është më pak bindësi i historive që flet ky imazh.

Për një elektorat që vazhdmimisht thotë  se urren sloganet politike, publiku online është i shpejtë në shpërndarjen e imazheve që e ndan botën në njerëz të mirë e të këqinj.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Nis dhënia e lejeve biometrike për emigrantët https://t.co/6ST8767gP0 https://t.co/wQZ3JWqq5A
4,628 people follow ALB365
Twitter Pic Ledina47 Twitter Pic ddsahara Twitter Pic vanigjuz Twitter Pic uuque Twitter Pic MarioRol Twitter Pic lindseys Twitter Pic joel6220 Twitter Pic AzzaStep Twitter Pic metin_no Twitter Pic kul12113 Twitter Pic eka_adit Twitter Pic javivis1 Twitter Pic 1Ambu Twitter Pic 5pt Twitter Pic RodheimT Twitter Pic RatliffT Twitter Pic laxkatz1 Twitter Pic MertYavu Twitter Pic RolandoJ Twitter Pic BeduBill
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Nishani me krerët e sigurisë , "Aktiviteti terrorist nuk njeh kufi".

Tiranë - Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka zhvilluar sot një takim konsultues me autoritetet dhe drejtuesit më të lartë...

Close