|E mërkurë, Mars 29, 2017

Ja ngjyrat e vjeshtës për biondet 

Bionde natyrale zakonisht janë femrat me ten të shndritshëm, andaj u përshtaten tonet kontraste si p.sh. ngjyrat e zjarrta, dominuese apo e kaltra kobalt, por shkëlqyeshëm (për shkak të dozës së vogël të glamurit) duken edhe në pjesët shkëlqyese metalik.

Ngjyra rozë e butë mbase nuk është kontraste, mirëpo do të dukeni bukur sepse vetëm do të theksojë jo vetëm tenin tuaj të shndritshëm dhe flokët, por do të japin përshtypjen e butësisë dhe natyrës së butë.

Efekt të njëjtë do të mund të ketë edhe ngjyra e bardhë, por jo nga koka deri tek thembrat, transmeton Telegrafi.

E kuqja e zjarrtë
k

Flokët e shndritshme, karmini i kuq në buzë dhe fustani i shkurtër apo maksi gjithmonë janë simbol glamuri dhe seksipiliteti.

kk

Shkëlqyese metalike
m

Si edhe ngjyra e kuqe, shkëlqimi i artë apo i argjendtë dhe perishanet gjithashtu më së miri duken tek femrat me flokë të shndritshme, sepse duken disi më glamuroze dhe më feministe dhe nga pak dekadente.

mm

E trëndafilta e butë
t

Me nuancën ngjyrë pudre të trëndafiltë vështirë do të gaboni nëse keni flokë të shndritshme.

tt

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: A janë kto 4 qarqet ku LSI pretendon të dal forcë e parë? https://t.co/zSpLnx5ed9 https://t.co/KXX6dZeWdr
4,194 people follow ALB365
Twitter Pic StolzNet Twitter Pic Ledina47 Twitter Pic ddsahara Twitter Pic vanigjuz Twitter Pic uuque Twitter Pic MarioRol Twitter Pic lindseys Twitter Pic joel6220 Twitter Pic AzzaStep Twitter Pic metin_no Twitter Pic kul12113 Twitter Pic javivis1 Twitter Pic 1Ambu Twitter Pic 5pt Twitter Pic RodheimT Twitter Pic RatliffT Twitter Pic laxkatz1 Twitter Pic MertYavu Twitter Pic RolandoJ Twitter Pic BeduBill
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Rama deputetëve – Dilni në bazë, takoni qytetarët

Tiranë - Mbledhja e sotme e grupit parlamentar socialist ka qenë e shkurtër, ku veç fjalës së kryetarit Gramoz Ruçi...

Close