|E enjte, Janar 19, 2017
  • NA NDIQ NË

Ja ngjyrat e vjeshtës për biondet 

Bionde natyrale zakonisht janë femrat me ten të shndritshëm, andaj u përshtaten tonet kontraste si p.sh. ngjyrat e zjarrta, dominuese apo e kaltra kobalt, por shkëlqyeshëm (për shkak të dozës së vogël të glamurit) duken edhe në pjesët shkëlqyese metalik.

Ngjyra rozë e butë mbase nuk është kontraste, mirëpo do të dukeni bukur sepse vetëm do të theksojë jo vetëm tenin tuaj të shndritshëm dhe flokët, por do të japin përshtypjen e butësisë dhe natyrës së butë.

Efekt të njëjtë do të mund të ketë edhe ngjyra e bardhë, por jo nga koka deri tek thembrat, transmeton Telegrafi.

E kuqja e zjarrtë
k

Flokët e shndritshme, karmini i kuq në buzë dhe fustani i shkurtër apo maksi gjithmonë janë simbol glamuri dhe seksipiliteti.

kk

Shkëlqyese metalike
m

Si edhe ngjyra e kuqe, shkëlqimi i artë apo i argjendtë dhe perishanet gjithashtu më së miri duken tek femrat me flokë të shndritshme, sepse duken disi më glamuroze dhe më feministe dhe nga pak dekadente.

mm

E trëndafilta e butë
t

Me nuancën ngjyrë pudre të trëndafiltë vështirë do të gaboni nëse keni flokë të shndritshme.

tt

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Përmirëso shikimin me këto ushtrime https://t.co/GWP4zGttJj https://t.co/zOJuQZpdnS
497 people follow ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
BE “Stop” zgjerimit, Ballkani Perendimor rrezikon integrimin.

   Bruksel - I tërë Ballkani Perëndimor rrezikon mundësinë e afrimit me BE-në pas zgjedhjeve të fundit për Parlamentin Evropian. Kështu vlerësojnë ekspertë të BE-së, të cilët i kanë thënë...

Close