|E mërkurë, Korrik 26, 2017

Ja ofendimet më të bujshme të liderëve botërorë 

Presidenti i Filipineve Rodrigo Duterte tha se ishte penduar që e kishte quajtur presidentin amerikan Barack Obama “bir bushtre”

Komentet e tij kontroverse bënë që Obama të anullonte flturimin e tij në Filipine për takimin e me Duterten.

Por lideri Filipinas nuk është i vetmi në mesin e liderëve botërorë që kanë ofenduar.

Arafati “bir i 60 mijë bushtrash”

Ministri i atëhershëm i Mbrojtjes në Siri Mustafa Tlass, i njohur për gjuhën e tij të shthurur, gjatë një debati e përshkroi si “bir i 60 bushtrash”.

Palestinian leader Yasser Arafat attends prayers at his headquarters in the West Bank town of Ramallah, 17 May 2002

Bush është “djalli vetë”

Gjatë një fjalimi në Kombet e Bashkuara në shtator 2006, presidenti i atëhershëm i Venezuelës Hugo Chvez, e përshkroi homologun e tij Xhorxh Bush si një djall i vërtetë. “Ai është djalli vetë”.

George W Bush speaks during a press conference, 20 December 2006

Van Rompuy “thjesht një spektator”

Nigel Farage, lideri i Partisë për Pavarësi të Anglisë në një fjalim në parlamentin europian, u hodh në sulm ndaj presidentit të Këshillit Europian dke thënë se nuk bën gjë tjetër, por është veç një spektator.

Nigel Farage reacts during a debate on the 2011 EU budget at the European Parliament in Strasbourg, 24 November 2010

Clinton një “infermiere sadiste”

Hillary Clinton po kandidon të jetë Presidente e Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Në vitin 2007, Sekretari i Jashtëm anglez Boris Johnson tha: “Ka lyer flokët, ka lyer buzët dhe me atë shikim është si një infermiere sadiste në spital të çmendurish”.

Hillary Clinton coughs during a campaign rally in Cleveland, Ohio, 5 September 2016

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Mënyra si rrini ulur në karrige tregon mbi personalitetin tuaj https://t.co/Dn0ekAcAvo https://t.co/WbGjgkN8kd
11,300 people follow ALB365
Twitter Pic NateMain Twitter Pic AnilaLil Twitter Pic OwenFxtr Twitter Pic Zqyew Twitter Pic MilyarTa Twitter Pic emel_sal Twitter Pic Danchfil Twitter Pic Hanadi80 Twitter Pic Bougainv Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Llalla : Shumë shpejt një ministër para drejtësisë.

Tiranë - Në një intervistë në Top chanel kryeprokurori Adriatik Llalla ka pohuar se janë duke kryer hetime dhe shumë...

Close