|E martë, Janar 17, 2017
  • NA NDIQ NË

Ja përse ky fshat nuk ka rrugë 

Fshtai Giethorn, i njohur ndryshe si Venecia e Hollandës është një ndër vendet më paqësore për të jetuar. Arsyeja: Nuk ka rrugë. Mund të ngjajë çuditshëm por që prej krijimit të tij, ky fshat  nuk ka patur rrugë apo transport publik.

Njerëzit përdorin varka dhe falë kanaleve e 176 urave mund të shkojnë nga njëri vend në tjetrin. Njerëzit janë të qetë, nuk stresohen në trafik dhe zhurma më e lartë që mund të dëgjoni mund të jetë ajo e rosave apo bibave. Ia vlen ta vizitosh. Fotogaleria e mëposhtme përmbledh disa nga fotografitë më të bukura të fshatit përrallor.

Add a Comment

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Debate të ashpra në asanblenë e PS-së. Ikin 50 % e drejtorëve.

Fier - Me debate të ashpra ka vijuar për afro katër orë mbledhja e asanblesë së PS-së në Fier. Debatet kanë qënë kaq të ashpra sa kryetarë komunash kanë braktisur...

Close