|E diel, Qershor 25, 2017

Ja pse disa njerëz bëjnë tatto 

Ka disa lloje tatuve dhe shihet që ka arsye të ndryshme pse njerëzit bëjnë tatu.

Do të shihni se nuk është veç rebelimi apo dëshira shkak i bërjes së tatuve, transmeton arbresh.info

1.  Tatutë kulturore – në kultura të ndryshme tatutë bëhen për shkak të ritualeve relighioze

2.  Tatutë kozmetike – janë tatu për t’u dukur më bukur e për t’i rregulluar linjat e që nuk ju pëlqejnë.

3. Tatutë medicionale – zakonishtë janë tipat që tregojnë diagnozën e tyre që tës hihet në rast se janë pa vetëdije.

4. Tatutë që janë simbole të bandave – disa nga të arrestuarit kanë treguar banda i ka detyruar të bëjnë tatunë simbol.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Arrestohet 30 vjeçari, kultivonte hashash https://t.co/q0FY78djYP https://t.co/E4Mnv5SBvI
11,395 people follow ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Armina Mevlani drejt Turqisë

Blogerja e njohur Armina Mevlani këtë herë vjen me një set fotosh jashtë Shqipërisë. Pas atyre në Milano apo dhe...

Close