|E enjte, Janar 19, 2017
  • NA NDIQ NË

Ja si duket sot stadiumi “Loro Boriçi” para inagurimit (video) 

Shkodër – Sot do të përurohet stadiumi i ri “Loro Boriçi” në Shkodër. Përurimi do të bëhet në orën 17:45 ku të pranishëm do të jenë kryeministri Edi Rama dhe kryebashkiakia Voltana Ademi.

Në këtë stadium në orën 20:30 do të luhet edhe ndeshja e parë. Kombëtarja e Shqipërisë do të përballet në një miqësore me Marokun.

12 milion euro është vlera e investimit të hedhur nga Federata Shqiptare e Futbollit dhe qeveria për “Loro Boriçin”.

Ky stadium ka një kapacitet prej 18 mije vendesh.

Add a Comment

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Vdes legjenda e Real Madridit

Ignacio Zoco, ish ylli i Real Madridit, ka ndërruar jetë në mposhtën 76 vjeçare. Real Madridi është në zi. Ish ylli i kësaj skuadre, Ignacio Zoco ka ndërruar jetë në...

Close