|E enjte, Shkurt 23, 2017

Ja si duket zemra jashtë trupit, shiko rrahjet e saj (video +16) 

Kjo video e pabesueshme tregon një zemër funksionale duke rrahur jasht trupit të njeriut.

Zemra e tillë, e futur në kuti, është një organ i cili largohet nga trupi i njeriut, mbetet e papërdorshme për një kohë derisa të i vendoset në trupin e pacientit përsëri.

Kjo metodë pritet për të shpëtuar mijëra jetë dhe ka ndihmuar tashmë të rikthejë në jetë një baba të ri që ishte pranë vdekjes

Pra Lee Hall 26 vjecar, u diagnostifikua me një sëmundje të zemrës qysh kur ishte 14 vjecar, iu vu një pompë mjekësore për ta mbajtur atë të gjallë.

Megjithatë kohëve të fundit kabllot e pompës u infektuan dhe Lee-së iu tha se është e nevojshme të gjejë një donator brenda dy ditëve përndryshe do të vdiste.

Ja edhe video që tregon zemrën e gjallë në një aparat, metodë e re kjo e cila po funksionon në shpëtimin e jetërave të njerëzve.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Vdes 52 vjeçari, e godet freza duke punuar tokën https://t.co/o0vPH1r2ef https://t.co/Ium6VJYj6D
507 people follow ALB365
Twitter Pic YA4zgSWM Twitter Pic marjo037 Twitter Pic colorthe Twitter Pic Ylli75Yl Twitter Pic CamilaNo Twitter Pic Vera9048 Twitter Pic rexhepnu Twitter Pic AVSupers Twitter Pic xhemali4 Twitter Pic rylz_isr Twitter Pic egerald_ Twitter Pic LekaMeri Twitter Pic gUtY5kUC Twitter Pic KIMI8313 Twitter Pic AriannaC Twitter Pic drita_ho Twitter Pic famedalu Twitter Pic ShahaneS Twitter Pic MJohnson Twitter Pic NewsLajm
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Terror në një shkollë fillore në Carolina

Një adoleshent nga Karolina e Jugut dyshohet se ka hapur zjarr gjatë pasdites së të enjtes në shkollën fillore në...

Close