|E diel, Korrik 23, 2017

Ja si kombinohet e kuqa dhe e zeza (fotot) 

Shikoni disa modele më poshtë për të kuptuar sa e thjeshtë është për të krijuar veshjen e veçantë në një ditë feste kombëtare si e jona.

Një prej nuancave të propozuara këtë vit nga skena dhe Javët e Modës në qytetet më në zë të modës ka qenë edhe e kuqja e gjakut, siҫ e njohim ne.

Duke filluar që nga fillimvjeshta, për sezonin e ri vjeshtë/dimër 2016 nga New York-u në Londër, Milano apo Parisi, ka qenë e pamundur të mos e ndeshje të kuqen e zjarrtë.

rita-ora-thatgrapejuice-2014-600x798

Që nga moda e rrugës, e kombinuar me ngjyra nga më të ndryshmet, sharmi dhe feminiliteti ka qenë i dukshëm jo vetëm te modelet, por edhe te stilistet, blogeret apo edhe vajzat e reja që pëlqejnë të vishen me të kuqe.

40868aed-e7bf-48d5-8a96-21b4b84debd0-0

Megjithatë, ndërsa Pantone Color, për stinën e ftohtë propozon si bazë Aurora Red (e kuqja e agimit), ne na mjafton e kuqja e flamurit tonë kombëtar, me të cilën kombinimet me të zezën i gjen në shumë mënyra.

ingrid-1

Shikoni disa modele më poshtë për të kuptuar sa e thjeshtë është për të krijuar veshjen e veçantë në një ditë feste kombëtare si e jona.

gallery-1455639949-gettyimages-509893822

a4de3726d9d7f505237a10dc9b0dbe77

46f87c6353b7e5f0d5581218499afeea

7

3592641eb96a6d80b72dedb7ebd25d5c

2

color_trends_2013_www-fashionends-com-11

collage-2-red-and-black-fall-2013-copy

b33d0324399cafa79c382833f9525fef

STOCKHOLM, SWEDEN - AUGUST 30: Victoria Saceanu wearing a red coat, black Chelsea boots, a red bandana scarf and black dress outside Lexington during the second day of the Stockholm Fashion Week Spring/Summer 2017 on August 30, 2016 in Stockholm, Sweden. (Photo by Christian Vierig/Getty Images)

e255f1a3fd20b6ac3bf815c4cd45b312

34f6dc8bdcdffe08326051195481ca0f

08-celebrity-airport-bags-amal1

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Pushuesit kosovarë gjenë ‘belanë’ në Vlorë https://t.co/AvNwnPz9Rx https://t.co/LFzVxjYHmm
11,312 people follow ALB365
Twitter Pic OwenFxtr Twitter Pic Zqyew Twitter Pic MilyarTa Twitter Pic emel_sal Twitter Pic Danchfil Twitter Pic Hanadi80 Twitter Pic Bougainv Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Samanta Karavella shfaqet tepër në formë (foto)

Këngëtarja Samanta Karavella ka publikuar në rrjete sociale një foto ku shfaqet mjaft në formë. Veç fotos ku tregon pamjen...

Close