|E premte, Dhjetor 15, 2017

Ja si të qetësoheni pas një dite stresuese 

Ditët e gjata e përplot lodhje pune apo angazhime tjera ditore ju bëjnë që të ndiheni të rraskapitur në fund të ditës.

Dhe për të kthyer disponimin apo energjinë, jeni gjithmonë në kërkim të metodave për të larguar stresin ditor.

Dhe gjithmonë në shprehje vijnë metodat natyrale për përfshijnë çajrat me përmbajtje bimore, masazhet me vajra esenciale, relaksimi në një dush të ngrohtë, transmeton Indeksonline.

Në qetësim më së shumti ndikojnë çajrat me përmbajtje bimore sikurse kamomili,çaj  mente, etj.

Ndërkaq ndër vajrat esenciale shquhet vaji i livandës i cili ka shumë vetë qetësuese dhe relaksuese.

 

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Pacolli – Ja çfarë më tha Lulzim Basha për politikën shqiptare

Kosovë - ''Kosova ka probleme të mëdha...

Close