|E diel, Mars 26, 2017

Ja strofkulla ku fshihej Osama Bin Ladenit (fotot) 

Vendi se ku fshihej më së shumti ishte në Tora Bora, një vend malor në Afganistan. Në mesin e viteve të ‘90-ta në këtë vend ai ishte i rrethuar nga rojet e tij shumë besnike dhe pjestarë të familjës së tij.

Për të shkuar në këtë pjesë nga kryeqyteti Jalalabad duhet të bëhen udhëtime më shumë se tri orë. Osama për herë të parë shkoi në Afganistan në vitin 1980, për të marrë pjesë në luftën kundër Bashkimit Sovjetik si themelues i Al-Kaidës.

Siç paraqitet edhe më poshtë në foto vendi se ku fshihej ai ishe bërë nga balta dhe gurët. Aty kishte dy dhoma gjumi. Në vitin 2001 trupat amerikane e gjetën vendndodhjen e Bin Ladenit ne Tora Bora i cili u largua iku , një dekadë më vonë ,ai u mbyt nga marinat amerikane në strofullën e tij të dytë në Pakistan më 2 maj 2011.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Nis dhënia e lejeve biometrike për emigrantët https://t.co/6ST8767gP0 https://t.co/wQZ3JWqq5A
4,628 people follow ALB365
Twitter Pic Ledina47 Twitter Pic ddsahara Twitter Pic vanigjuz Twitter Pic uuque Twitter Pic MarioRol Twitter Pic lindseys Twitter Pic joel6220 Twitter Pic AzzaStep Twitter Pic metin_no Twitter Pic kul12113 Twitter Pic eka_adit Twitter Pic javivis1 Twitter Pic 1Ambu Twitter Pic 5pt Twitter Pic RodheimT Twitter Pic RatliffT Twitter Pic laxkatz1 Twitter Pic MertYavu Twitter Pic RolandoJ Twitter Pic BeduBill
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Rama: Qeverisja e mirë dhe lufta kundër korrupsionit, sfidat për t’u fituar në Shqipëri

Me ftesë të Grupit Britanik të Unionit Ndërparlamentar, Sekretari i Përgjithshëm i Lëvizjes Socialiste për Integrim,  Luan Rama merr pjesë...

Close