|E premte, Qershor 23, 2017

Ja te mirat qe vijne nga e qeshura. 

379b4b9c-9e42-4eec-9257-6aafe315e207---0-    A i dini se cilat janë të mirat e qeshjes?

Më poshtë po ju rendisim një listë të disa prej efekteve pozitive të qeshjes dhe buzëqeshjes, ndaj, pasi t’i lexoni, rrini sa më pak me nerva dhe buzëqeshni sa më shumë.

Redukton stresin mendor
Ofron përmirësim për personat me artrit
Ndihmon për të luftuar alergjitë dhe astmën
Ndihmon diabetikët
Përmirëson gjendjen e humorit

Mban në ekuilibër gjendjen emocionale
Lufton dhe zhduk stresin
Ndihmon personat që vuajnë nga pagjumësia
Ndihmon për të kaluar dhimbjen
Zhduk frikën dhe ankthin
Zhvillon sensin e humorit
Lufton stresin në punë
Është një stërvitje e mirë kardiake
Rregullon frymëmarrjen
Mban nën kontroll inatin
Na mban të rinj dhe të bukur

alb365.com

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Rama – Fevziut/ Kam dështuar https://t.co/dc7ckyShYT https://t.co/bZhSf6tEvn
11,398 people follow ALB365
Twitter Pic Bougainv Twitter Pic cammipha Twitter Pic McBrideM Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Juventus ngulmon tek shqiptari Rei Manaj .

Skuadra e Juventusit vazhdon të këmbëngulë për të siguruar shërbimet e Rey Manajt, 18-vjeçarit shqiptar që luan me Cremonesen në...

Close