|E enjte, Janar 19, 2017
  • NA NDIQ NË

Ja ushqimet që ju shëndoshin njësoj si “fast food” 

Shumë njerëz përpiqen t’i shmangin ushqimet e shpejta sepse nuk duan të shëndoshen. Por, ajo që disa prej nesh nuk dinë, është se ka ushqime të caktuara në dietën e përditshme që na bëjnë të shtojmë në peshë po aq sa edhe ushqimi i njohur si “fast food”.

Për këtë arsye, është mirë të njihni këto ushqime dhe të përpiqeni për të zvogëluar sasinë e konsumit të tyre, në mënyrë që të mos fitoni peshë.

Buka e bardhë

Tost me ton

Ushqime të përpunuar (suxhuk, sallam etj)

Sallata të gatshme të përgatitura në paketim

Akullore

Tortë me arra

Sushi

Add a Comment

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Kurthi i Ramës për shqiptarët e Maqedonisë

Teksa ministri i Jashtëm i Maqedonisë, Nikolla Poposki u ankua dy ditë më parë se Tirana po ndërhyn në mënyrë të pahijshme në përcaktimin e fatit politik të vendit të...

Close