|E diel, Qershor 25, 2017

Ja vetitë ushqyese të kastravecit. 

kastraveci_1      Kastravecët janë të pasur me ujë, dhe për këtë arsye cilësohen si freskues dhe pastrues për organizmin. Në saj të vetive të tyre, kastravecët i bëjnë shumë mirë veshkave, dhe mbi të gjitha kanë pak kalori, duke u përdorur shpesh herë në dietat dobësuese.

 Kastraveci përmban vitaminë A, vitaminë B dhe C, është i pasur me potas, hekur, kalcium dhe jod. Ngrënia e tij ndihmon veshkat për të eleminuar toksinat, mposht aciditetin si dhe përmirëson aktivitetin e mëlçisë dhe pankreasit.

Të parët tanë e kanë përdorur edhe për pastrimin nga parazitët të aparatit tretës si dhe për uljen e temperaturës.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Rama – Nga Jugu në Veri shkoni të votoni https://t.co/8YlKsInYNJ https://t.co/YG8jGHwAxV
11,394 people follow ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Gianni De Biasi: Objektivi ynë fitorja, respektojmë kundërshtarin

Një ditë përara zhvillimit të ndeshjes me Serbinë, trajneri i kombëtares shqiptare Gianni De Biasi, në një konferencë për mediat...

Close