|E diel, Dhjetor 17, 2017

Jabllanovic drejt shkarkimit . 

2c538c8f63a83e01bdc7778f40f54af9_LKosovë – Mediat kosovare raportojnë së qeveria e Isa Mustafës do të shkarkojë brenda kësaj jave ministrin për Kthim dhe Komunitete, Aleksandar Jabllanovic. Sipas burimeve të këtyre mediave, shkarkimi ka për qëllim evitimin e tensionimit të marrëdhënieve ndëretnike në vend.

Qeveri e Kosovës është konsultuar për këtë veprim edhe me përfaqësuesit e vendeve të Quint-it (SHBA, Franca, Gjermania, Italia dhe Britania e Madhe).

Gjatë ditës së djeshme, në Prishtinë janë organizuar protesta të mëdha ku kanë mbetur të plagosur disa policë dhe protestues.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Ja substanca me të cilën u helmua vëllai i Kim Jong

Substanca kimike e përdorur në vrasjen e...

Close