|E diel, Dhjetor 17, 2017

Jabllanovic u kërkon falje publike nënave gjakovare . 

z_6657Kosovë -Ministri për Komunitete dhe Kthim i Qeverisë së Kosovës, Aleksandar Jabllanoviq në mbledhjen e jashtëzakonshme të qeverisë, ka kërkuar falje për ofendimin që u bëri nënave gjakovare duke i quajtur “egërsira”.

“U kërkoj fjale të gjitha nënave që janë ndier të prekura me këtë deklaratë”, ka thënë.

Jabllanoviq ka deklaruar se mund të jetë keqkuptuar, meqë sipas tij, nuk e ka pasur për qëllim t’a ofendoje popullin askënd.

“Mund të jem keqkuptuar, nuk e kam për qëllim të ofendoj askend”, ka thënë Jabllanoviq.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Mungon plani rregullues ne Darrezeze , ndertimet ne kaos.

Fier - Fshati Darzezë është një nga...

Close