|E enjte, Qershor 22, 2017

Java çame, PDIU në Prishtinë. Jemi një komb. 

10505336_926532204039450_7930166246303294554_n    Tiranë – Java Çame u çel në Prishtinë në prezencën e deputetëve dhe nën organizimin e Komunës së Prishtinës. Kryetari i Komunës Shpend Ahmeti dhe pesë deputetët e PDIU-së pasi përvijuan të gjithë bulevardin “Nënë Tereza”, të dekoruar me flamuj “I Love Çamëria” u prononcuan për mediat.

Ai shprehu kënaqësinë që ishte Prishtina çelësi i javës çame. “Nuk jemi popull as më dembel, as më të papunë, as më të këqij se popujt e tjerë, po as nuk po themi që jemi më të mirë se të tjerë.

Thjesht po themi se meritojmë një jetë më të mirë, dhe të na njihen të drejtat e një prej këtyre çështjeve është se të na njihet se ka ndodhë një gjenocid në Çamëri, të njihet se i është marrë shqiptarëve prona, të njihet se janë dëbuar me mijëra shqiptarë nga trojet e tyre, dhe sot Shpëtimi më tregoi se kjo do shkojë tash dhe në gjykatat ndërkombëtare ku do paditen dhe shteti grek në mënyrë që të fitohet kjo drejtësi në mes të mjeteve demokratike siç edhe kemi bërë shqiptarët gjithmonë”, tha Ahmeti.

Ndërsa Shpëtim Idrizi kryetari i PDIU, parti që mbron çamët në Shqipëri, tha se me javën çame jo vetëm përkujtohen ata çamë që dhanë jetën e u vranë vetëm pse ishin shqiptarë, por mbi të gjitha po dëshmohet se kombi shqiptar është identitet nga Kosova deri në Çamëri.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Qarku Fier gati të shkojë në votim https://t.co/RwuFVYKxIg via @wwwalb365com
11,397 people follow ALB365
Twitter Pic Bougainv Twitter Pic cammipha Twitter Pic McBrideM Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Të kujt janë këto foto nudo ?

“E adhuroj këtë foto”, shkruante bukuroshja italiane Siria De Fazio dhe në rrjetet sociale postonte  poza tepër të nxehta. Tërësisht...

Close