|E enjte, Janar 19, 2017
  • NA NDIQ NË

Jep dorëheqjen ministri Haxhinasto 

Jep dorëheqjen ministri i Transporteve Edmond Haxhinasto.  Mësohet se ministri paraqiti sot dorëheqjen para kryeministrisë.

Burimet e Ora News nga Kryeministria bëjnë të ditur se ministri i Transporteve dhe Infrastrukturës Edomd Haxhinasto ka dhënë dorëheqjen.

Edmond Haxhinasto vinte nga radhët e Lëvizjes Socialiste për Integrim. Pak minuta më pas (ora 11: 30)  lajmi i dorëheqjes u konfirmua zyrtarisht.

Ky është ministri i dytë i LSI-së që largohet nga qeveria pas Nasip Naços.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Përmirëso shikimin me këto ushtrime https://t.co/GWP4zGttJj https://t.co/zOJuQZpdnS
497 people follow ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Arrestohet administratori i firmës ujit, fshehu të ardhurat

Fier - Finalizohet me suksese operacioni policor "KOND". Arrestohet në flagrancë një shtetas. Sekuestrohen dy outobote me ujë të pijshëm. Sektori për Krimin Ekonomik e Financiar në Drejtorinë e Policisë së Qarkut  Fier,finalizon...

Close