|E premte, Qershor 23, 2017

I jepet lamtumira e fundit Safet Berishës 

Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF) dhe klubi i Partizanit nga Tirana kanë organizuar homazhe për ish anëtarin e Kombëtares, Safet Berisha, i cili është ndarë nga jeta në moshën 67-vjeçare.

“Federata Shqiptare e Futbollit, Klubi i Futbollit “Partizani” dhe familjarët e të ndjerit Safet Berisha, njoftojnë të gjithë sportdashësit, miqtë dhe dashamirësit se homazhet për të do të zhvillohen ditën e shtunë pranë ish-kompleksit “Dinamo””, thuhet në njoftimin e FSHF-së, përcjell Express.

“Ata që dëshirojnë ti japin lamtumirën e fundit ish-kapitenit të “Partizanit” dhe ekipit kombëtar të Shqipërisë, do ta kenë  mundësinë të marrin pjesë në homazhe nga ora 10.00-12.00, në hollin e ish-klubit “Dinamo”. Më pas trupi do të përcillet për në varrezat e Sharrës”, përfundon njoftimi.

Berisha, i cili ishte lojtar i klasit të lartë, ka ndërruar jetë në Itali në moshën 67-vjeçare. Ai ishte pjesë e Kombëtares nga viti 1970 deri më 1981. Qendërmbrojtësi i lindur në Durrës ka luajtur për klubet si: Lokomotiva e Durrësit dhe Partizani. /Express/

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Sondazhi në Fier, PD merr rezultatin befasues, Gramoz Ruçi mbetet jashtë parlamentit https://t.co/RRS7FDI2Kd
11,396 people follow ALB365
Twitter Pic cammipha Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb Twitter Pic ElkroniH Twitter Pic MindyL0u
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
SHKB prangos kryepolicin e Velipojës. I kërkoi sex një gruaje që shkoi të denanconte burrin.

   Shkodër - Tjetër skandal seksual në Shkodër. Një grua shkon të denancojë dhunën q137 i shoqi ushtronte mbi të...

Close