|E premte, Maj 26, 2017

Ka nisur shperndarja e librit shkollor, disa mungojnë (foto e video) 

Fier – Ka afro një javë që ka nisur shpërndarja e librit shkollor në disa pika në qytetin e Fierit .

Radhë të gjata nuk ka por ka mungesë të disa teksteve  shkollorë si në arsimin fillor, nëntë vjecar dhe të mesëm që sipas punonjësve të pikave të shpërndarjes libri është prodhuar dhe prêt pullën e Ministrisë së Arsimit që të nisë shpërndarja e tyre.

Nga ana tjetër prindër që paraqiten për të blerë librat e fëmijëve pohojnë se cmimet e librave janë normal, librat janë pothuajëse të gjithë me mangësi shumë të vogla.

Nga ana e tij DAR-i ka mbledhur  të gjithë drejtuesit e shkollave privat dhe shtet ku ka dhënë orientimet e fundit për të pasur një vit të ri arsimor të mbar

vlcsnap-2016-09-01-12h42m52s11 vlcsnap-2016-09-01-12h43m05s145

alb365

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: PR qefmbetje me PD, regjistrohet më vete https://t.co/EV7YFWZ9Pb https://t.co/B4bs51JXkm
11,303 people follow ALB365
Twitter Pic judyrobi Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb Twitter Pic ElkroniH Twitter Pic MindyL0u Twitter Pic brando_9 Twitter Pic Compa_Ab Twitter Pic BigbangP Twitter Pic jacobnie
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Erdogan: Të huajt nuk i duan myslimanët, por arin dhe naftën e tyre e duan.

Turqi - Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan gjatë një fjalimi në Stamboll tha se të huajt nuk i duan myslimanët...

Close