|E diel, Qershor 25, 2017

Kadare mbeshtet Haradinaj per Kryeminister. 

kadare-p-euml-rg-euml-zon-haradinajn_hd     Shkrimtari i mirënjohur shqiptar, Ismail Kadare,jo rrallëherë e ka shprehur mbështetjen e tij për liderin e AAK-së dhe të nominuarin për kryeministër nga koalicioni opozitar, Ramush Haradinaj.

Në letrën e tij të fundit dërguar Haradinajt, Kadare thotë se lajmi për emërimin e tij si kryeministër i koalicionit opozitar në vend është lajm i gëzuar për të.

“Fort i dashur Ramush Haradinaj,

Sapo morëm vesh lajmin e mrekullueshëm, lajmin e gëzuar e plotë shpresë të emërimit tuaj, Urimet më të mira për ju, për Kosovën, për kombin shqiptar.

Helena dhe Ismail Kadare”, përfundon letra dërguar Ramush Haradinajt.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Rama – Nga Jugu në Veri shkoni të votoni https://t.co/8YlKsInYNJ https://t.co/YG8jGHwAxV
11,394 people follow ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Duka – Unë nuk bëjë krushqi me krimin (foto e video)

Lushnje - Kreu I PAA Agron Duka nga Grabiani I Lushnjes ku ka kryer takim me fermerë e banorë të...

Close