|E premte, Qershor 23, 2017

Kadare ne 5 me te miret per cmimin europian. 

PARIS : Ismail Kadare    Tirane – Shkrimtari i njohur Ismail Kadare është shpallur pretendent i çmimit europian të Letërsisë 2014, i cili do të shpallet në 7 shtator në Amsterdam. Vepra “E penguara” e Kadaresë është përzgjedhur në listën e shkurtër prej 5 emrash të pretendenteve, të cilët ishin përkthyer në holandisht. Lista e shkurtër e 5 shkrimtarëve, përbehet kështu nga një autor spanjoll, një gjerman, një freng, një polak dhe Ismail Kadare. Çmimi europian për letërsinë do të jepet këtë vit për të katërtën herë. Ky çmim ka një vlerë monetare prej 10 mijë eurosh për shkrimtarin dhe 5 mijë eurosh për përkthyesin e librit fitues.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Rama – Fevziut/ Kam dështuar https://t.co/dc7ckyShYT https://t.co/bZhSf6tEvn
11,398 people follow ALB365
Twitter Pic Bougainv Twitter Pic cammipha Twitter Pic McBrideM Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
bleona
Ja fotot nudo të Bleona Qerretit.

     Seksi Bleona, e cila po depërton edhe në tregun ndërkombëtar, ekspozoi siç di ajo, linjat e saj të bukura...

Close