|E premte, Qershor 23, 2017

Kane në gjurmë të Messit dhe Ronaldos 

Dëshira e Kane është që të kap shifrën e 50 golave në sezon

Sulmuesi i Tottenham, Harry Kane, ëndërron të arrijë shifrën e 50 golave në sezon, atë që kanë bërë për shumë vite me radhë Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo.

Kane e përfundoi sezonin 2016/17 me 35 finalizime, 29 prej tyre në Premierligë, duke fituar kështu “Këpucën e Artë”. Messi dhe Ronaldo që premtojnë së paku 50 gola në sezon. Argjentinasi e mbylli sezonin me 54 gola për herë të pestë në shtatë vitet e fundit. Derisa Ronaldo e mbylli sezonin me 42 gola me Real Madridin dhe mbi 50 duke llogaritur edhe ato me Kombëtaren.

Për gjashtë sezone me radhë Ronaldo ka shënuar mbi 50 gola me Realin, duke thyer rekord – kështu që këtë që kanë arritur Messi e Ronaldo ndër vite, ëndërron ta arrijë edhe Kane, që shihet si një ndër sulmuesit më të mirë në botë. Synimi im është 50 gola në sezon. Do të dëshiroja që të arrija këtë”, tha fillimisht Kane. Shpresoj se nuk do të lëndohem gjatë sezonit dhe natyrisht se 50 gola është diçka që do të doja ta arrija”, shtoi ai.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Rama – Fevziut/ Kam dështuar https://t.co/dc7ckyShYT https://t.co/bZhSf6tEvn
11,398 people follow ALB365
Twitter Pic Bougainv Twitter Pic cammipha Twitter Pic McBrideM Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Topalli thyen bojkotin, shkon te darka e Metës.

    Tiranë - Ish-kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli thyen urdhrin e kreut të PD-së, Lulzim Basha dhe kreut të...

Close