|E martë, Shkurt 21, 2017

Kapen 650 kg drogë në Pulia, dyshohet shqiptare 

Itali – Policia italiane e rajonit të Pulias ka sekuestruar në brigjet e komunës së Monopolit në provincën e Barit, në zoën e njohur si plazhi i Santo Stefanos, rreth 650 kg marijuanë e fshehur pas një muri rrethues të një vile e cila është e banuar vetëm gjatë muajve të verës.

Pak metra më tutje në afërsi të plazhit është gjetur dhe një gomone e braktisur dhe deëmtuar ndoshta për shkak të përplasjes me shkëmbinjtë.

Lënda narkotike e konfeskionuar në 137 pako do të vlente në treg rreth 3 milionë euro. Policia italiane ka nisur hetimet mbi ngjarjen duke inspektuar imtësisht  zonën në bashkëpunim me kapitenerinë e portit të Barit.

Sipas mediave italiane supozohet se ngarkesa e drogës vinte nga Shqipëria e një shkak i paparashikuar ka bërë që trafikantët e skafistët të braktisin gomonen e të fshehin ngarkesën e drogës me qëllim rekuperimin e saj në një moment të dytë.

Ka qënë një banor i zonës i cili ka gjetur drogën e fshehur duke lajmëruar menjëherë forcat italiane të rendit.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Gjermania kërkon që “rasti” Haradinaj të përmbyllet shpejt https://t.co/xPmsKrCpNU https://t.co/XBEEpCIvwi
504 people follow ALB365
Twitter Pic Ylli75Yl Twitter Pic CamilaNo Twitter Pic Vera9048 Twitter Pic rexhepnu Twitter Pic AVSupers Twitter Pic xhemali4 Twitter Pic rylz_isr Twitter Pic egerald_ Twitter Pic LekaMeri Twitter Pic gUtY5kUC Twitter Pic KIMI8313 Twitter Pic AriannaC Twitter Pic drita_ho Twitter Pic famedalu Twitter Pic ShahaneS Twitter Pic MJohnson Twitter Pic NewsLajm Twitter Pic Alisiana Twitter Pic kajaturi Twitter Pic clownbom
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Çela: 10 korriku afati për faturat e 2014 për bizneset

Tiranë - Operatori i Shpërndarjes së Energjisë iu ka lënë afat deri më 10 korrik bizneseve debitore në bregdet për të...

Close