|E premte, Maj 26, 2017

Kapen armë, municione e drogë 

Vlorë – Sekuestron lëndë narkotike, armë dhe municione!

Sekuestrohen 200 kg (kilogram) lëndë narkotike e llojit “Marijuanë” !

Sekuestrohen 2 automatikë dhe 300 fishekë !

Në pranga dy autorë të dyshuar !

Arrestohen në flagrancë shtetasit:
1. Çoban Tozaj, 49 vjeç, banues në fshatin Mallkeq, Vlorë.
2. Mateos Bregu, 24 vjeç, banues në fshatin Kocul, Vlorë.

Policia e Vlorës në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative, gjatë ndjekjes së autorëve ka bërë të mundur lokalizimin e vendodhjes dhe kapjen e tyre në flagrancë në një banesë pranë fshatit Mallkeq.

Gjatë kontrollit të ushtruar në këtë banesë të pabanuar në pronësi të shtetasit Çoban Tozaj, është gjetur një sasi me lëndë narkotike e llojit “Marijuanë” me peshë totale prej 200 kg (kilogram).

Tozaj dhe Bregu, në bashkëpunim me njëri-tjetrin dyshohet se kishin për qëllim destinacionin e trafikimit të lëndës narkotike drejt shtetit Italian.

Policia ka sekuestruar në cilësinë e provës materiale:
– 200 kg lëndë narkotike “Marijuanë”,
– 2 armë zjarri “Automatik-model 56”,
– 4 krëhër të mbushur me fishekë,
– 300 copë fishekë të kalibrit 7.62 mm.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: MAS/ S’ka ndryshim, e njëjta rregullore për maturën shtetërore https://t.co/iukH1ItTjB https://t.co/IKkA478rcS
11,303 people follow ALB365
Twitter Pic judyrobi Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb Twitter Pic ElkroniH Twitter Pic MindyL0u Twitter Pic brando_9 Twitter Pic Compa_Ab Twitter Pic BigbangP Twitter Pic jacobnie
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Falcao në Turqi

Radamel Falcao gjatë janarit pritet të transferohet në Turqi. Radamel Falcao gjatë janarit pritet të largohet nga Chelsea pasi ka...

Close