|E enjte, Janar 19, 2017
  • NA NDIQ NË

Kapet 1 ton kokainë nga Kolumbia, me vlerë 100 mln euro 

Francë – Policia franceze ka sekuestruar  një ton kokainë që ka arritur në këtë shtet me avion nga Kolumbia, shkruan “Reuters” .

Duke e cituar një prokuror të Francës, Reuters raporton se droga, me vlerë 100 milionë euro, është konfiskuar në një depo në qytetin jugperëndimor francez, Bayonne të mërkurën.

Dhjetë perona me nënshtetësi kolumbiane, franceze, spanjole dhe holandeze të cilët dyshohet se  janë përfshirë në fluturimin e drogës për në Francë, janë arrestuar si pjesë e operacionit policor.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Përmirëso shikimin me këto ushtrime https://t.co/GWP4zGttJj https://t.co/zOJuQZpdnS
497 people follow ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Policia, Shanajt u gjeten dy pistoleta pa leje, Shanaj, s'mbaja arme zjarri.

    Tirane - Ndryshe nga dyshimet e prokurorisë për implikimin e tyre në trafikun e drogës, biznesmeni i Fierit, Arjan Shanaj i arrestuar dy ditë më parë dhe Astrit Bushi...

Close