|E martë, Korrik 25, 2017

Kapet gomonia drejt Italisë me 300 kg hashash 

Një sasi prej 300 kg drogë e llojit marijuanë është sekuestruar nga policia shqiptare në bashkëpunim me Guardia di Finanza italiane.

Lënda narkotike është bllokuar në një gomone 5 metra të gjatë. Policia ka arrestuar në flagrancë dy persona nga Shqipëria.

Alarmi pranë policisë italiane- Me anë të një njoftimit të Policisë së Shtetit bëhet me se mëngjesin e sotëm (28 gusht) në Sallën Operative të grupit Aereo Naval të Taranto ka komunikuar që ka marrë njoftim nga Patrulla e Përbashkët GdF dhe Delta, që një mjet po lëviz drejt brigjeve italiane.

Për pasojë, helikopteri i GdF në orën 06:10, ka diktuar një gomone rreth 5 metra me dy persona në bord në një distancë 24 milje nga grykëderdhja e lumit Vjosa dhe ka konstatuar disa pako në të. Gomonia vinte nga brigjet shqiptare me shpejtësi 20 milje në orë.

Bllokimi i gomones – Pas rreth 5 orësh që kurse ka nisur operacioni, mjetet lundruese të Guardia di Financave dhe nga efektivët e Delta Forcë në Radhimë të Vlorës është bërë e mundur bllokimi i gomones rreth 24 milje nga grykëderdhja e lumit Vjosa.

“Rreth orës 11:00 am gomonia e cila po ndiqej u bllokua dhe u ndalua nga pjesëmarrësit në këtë operacion, në një distancë 24.8 milje nga grykëderdhja e lumit Vjosa”, sqaron policia.

Në këtë gomone u gjetën 12 pako të dimensioneve të ndryshme me rreth 300 kg mariuana (Canabis Sativa).

Trafikantët shqiptarë– Policia e Shtetit bën me dije se gomonia drejtohej nga dy persona me shtetësi shqiptare. Personat e arrestuar sipas policisë janë shtetasit me iniciale: B. K, 46 vjeç, dhe T. V, 36 vjeç, të dy lindur në Qerret të Kavajës.

Gomonia u shoqërua për në portin e Brindisi-t.

marijuaneIMG-20160828-WA0039IMG-20160828-WA0038IMG-20160828-WA0037IMG-20160828-WA0040IMG-20160828-WA0036image10-3

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Ambasada italiane në Tiranë: Punë të mbarë President Ilir Meta https://t.co/27y7WmgWjv https://t.co/xN7eeqHf5t
11,309 people follow ALB365
Twitter Pic OwenFxtr Twitter Pic Zqyew Twitter Pic MilyarTa Twitter Pic emel_sal Twitter Pic Danchfil Twitter Pic Hanadi80 Twitter Pic Bougainv Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
ISHTI gjobit 98 subjekte për muajin gusht 2015, ja lista

Tiranë - Inspektorati Shtetëror Teknik dhe Industrial  pas kontrollit në pikat e tregtimit të karburanteve gjatë muajit gusht 2015 ka...

Close