|E diel, Dhjetor 17, 2017

“Kapot” e LSI-së në OSHEE nuk pjerdhin për qytetarët . 

osshe-njoftimiFier – Po,  po . Mos u çudisni me këtë fjalor sepse ndofta mund të të ishte edhe më I rëndë sepse OSHEE – në në Fier e kanë pushtuar militant të LSI-së që nuk pjerdhin më për popullin fierak.

Pse e them këtë ?

Nuk është e para herë që sapo bie një ves shi  tre lagje në Fier mbeten jo me orë por me ditë pa energji elektrike në banesat e tyre. Edhe pse banorët ankohen  në zyrat e OSHEE  askush nuk I prêt, askush nuk I sqaron, askush nuk I zgjidh , askush nuk u hap telefonat përveçse një drejtori  që mesa duket qënka zëmër mirë.

A e dinë këta zotërinjë ose horra se rrogën e marin nga pagesat që bëjnë abonentët  nëpërmjet fraturave të energjisë elektrike ? E dinë shumë mirë dhe përsëri nuk pjerdhin fare , as duan ta dinë. Ata dinë vetëm të mbajnë gabinat  me dyer të shqyera, pa kyç por me një copë teli si hanet në kohën e Hxhi Qamilit , ku pothuajëse çdo tre muaj vdes një person që hynë në gabina për ndonjë copë teli me ngjyrë për skrap dhe as prokurori e as gjykatë nuk ka dhënë ndonjë dënim për ta. Si duket është avazi që gjykojmë e dënojmë pasojën dhe jo shkakun.

Gangot e OSHEE-s në Fier dinë që të shkojnë banesë më banesë të lënë fatura me tjetër numur e tjetër numur ka sahati apo matësi siç e quajnë ata , paratë paguhen nga populli sepse në të kundërt shkon në burg dhe trimave të OSHEE-së në Fier as u bëhët gjë, as pësojnë asgjë prandajë edhe nuk pjerdhin për asnjë.

Po mbnushen 24 orë nga mungesa e energjisë elektrike  në tre lagje në Fier, qindra familje pa energji në banesa  , kryeinxhibnjeri  I OSHEE-së në Fier stë hap telefonin, as edhe përgjegjësat. I shkreti drejtor I OSHEE-së që I ka pjellë me këta trima që edhe nuk I heq dotë nga puna sepse kanë një emërues të përbashkët, teserën e partisë LSI.

E derisa  të jenë trima të tillë jo vetëm në OSHEE por edhe simotra të këtij institucioni pjata po mbushet e do të zbrazet në 23 qershor .

alb365.com

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Provimi maturës – Dekonspirohet testi i gjuhës, del në rrjete sociale

Maturantët u janë nënshtruar sot provimit të...

Close