|E hënë, Maj 22, 2017

Kastriot Islami – PD në Dibër e mundi canabisattiva 

Për deputetin e Partisë Demokratike, Kastriot Islami, humbja e dytë radhazi e të djathtës në Dibër, është shkak i blerjes së votës me paratë e drogës nga qeveria.

I ftuar në studion e lajmeve në RTV Ora News, Islami tha se “e majta përdori të gjithë elementët për të fituar”

“ Një deklaratë të parë lidhur me zgjedhjet e bëri kryetari i PD, Basha që janë konturet e qëndrimit që unë besoj se do detajohet në ditët në vijim. PD ka pasur një kandidat shumë të mirë. Jo vetëm që erdhëm pas një kandidati që u largua për shkak të një skandali por e djathta në krahasim me 2015-n rezulton e unifikuar, pra nëse më parë ka pasur 4 kandidatë tani kishte vetëm 1, sepse 3 kadidatët e tjerë një vit më parë morën nga 1600 vota. Marrëdhëniet brenda koalicionit të mazhorancës kanë qenë të dukshme problematike, mes PS e LSI, midis LSI e PDIU, e brenda socialistëve. E vetmja komponente që rezulton jashtë analizës politike është ajo që unë e quaj regjimin e oligarkisë të krimit dhe banditizmit, këtë radhë ka shtuar një komponent që e ka përdorur në mënyrë kapilare, është ajo e kartelit të drogës, apo e kultivitimit të kanabisit. Jua them me detaje se si ka funksionuar ky mekanizëm për të justifikuar këtë lloj rezultati i cili në një analizë normale politike në një bastion të së djathtës duhet të shkonte në një rezultat rreth 3-10% në favor të kandidatit të djathtë” tha Islami

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Rrethi çiklistik, policia merr masa https://t.co/yG7jBAk5wZ https://t.co/kvCkHFpulu
11,451 people follow ALB365
Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb Twitter Pic ElkroniH Twitter Pic MindyL0u Twitter Pic brando_9 Twitter Pic Compa_Ab Twitter Pic BigbangP Twitter Pic jacobnie Twitter Pic INBUEX Twitter Pic DPtw09
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
pjsetare te familjeve Vrapi pas ngjarjes
Komshia: Si ndihmova Afërditën dhe vajzën e Xhemalit .

   Fier - Xhemali Vrapi, vëllai I autorit sot kishte gëzim, ai fejonte vajzën e tij 17 vjeçare Merushen. Pjestarët...

Close