|E shtunë, Janar 20, 2018

Aktualitet

Ambasada anerikane pyet shqiptaret

Ambasada e SHBA ne Tirane, pas urimit per shqiptaret per kete vit te ri, kete mengjes ka drejtuar edhe nje pyetje. “Shpresojmë që të jeni duke e shijuar ditën e parë të 2018-ës. Cili është zotimi juaj për këtë vit?”, shkruhet ne postimin ne Facebook te ambasades.Full Article

Tirana mirëpret 2018

Tiranë – Ashtu si çdo vit, Tirana dhe qytetarët e kryeqytetit e kanë pritur momentin e ndërrimit të viteve me festë dhe fishekzjarre. Në qendrën e Tiranës dhe nën kujdesin e Bashkisë së kryeqytetit, atmosfera është ndezur nga fishekzjarrët dhe një spektakël i koordinuar piroteknik. Shfaqja e fishekzjarrëve nuk ka nevojë për koment. Express ju sjell pamje nga dy kënde të ndryshme të TiranësFull Article

Fishekzjarret i bëjnë gjëmën komshiut

Durrës – Festimet e këtij fundviti kanë nisur që në të rënë të natës, bëhet fjalë për fishekzjarrët dhe lëndët tjera plasëse. Por, në Durrës manifestimi i pakontrolluar me fishekzjarrë ka shkuar si mos më keq pikërisht natën e ndërrimit të viteve. Një banese në kat të 7-të ka marrë flakë nga fishekzjarrët. Një qytetare ka shkruar për JOQ.al: Përshëndetje JOQ! Zjarr në Durrës, në katin e 7 të një ...Full Article

Fierakët festojnë ndërrimin e viteve mes fishekzjarreve. (foto e video)

Fier – Mes fishekzjarreve fieraket i dhane lamtumiren 2017 dhe peuten 2018. Edhe pse temperatura te ulta, edhe ose nje vit diku me shume dhe diku me pak nga ekonomia, perseri nje buxhet i vogel u rezervua per fishekzjarret. Bye bye viti 2017 dhe mireseerdhe viti 2018Full Article

Vasili – Nga e premtia e zezë ne …

Një defekt në rrjetin 110 kv të OST ka sjellë avari në nënstacionin e Traktorit në Tiranë, duke lënë kështu pa drita prej thuajse një ore një pjesë të mirë të kryeqtyetit. Pa drita kanë mbetur zona e njohur si Tirana e Vjetër (Rruga Bardhyl, zona e Brrylit, tek Materniteti i ri, Ali Demit, Shkoza dhe fshatrat përreth). Në lidhje me këtë ngjarje ka reaguar kreu i grupit parlamentar ...Full Article

Patozi – Një vit i mbarë nuk vjen vetëm me lutje

Mes rreshtave të urimit dhe një shtrati që nënkupton politikën, ish deputeti demokrat Astrit Patozi ka uruar të gjithë shqiptarët për Vitin e Ri me një mesazh që nënkupton punën për më shumë të mira, dhe jo vetëm lutjet që i drejtohen gjithësisë apo të Plotfuqishmit natën e 31 dhjetorit. Patozi shkruan në rrjetin social urimin e tij, me titullin se për një vit më të mirë, nuk mjaftojnë ...Full Article

Lu me dorën në zemër uronë shqiptarët

Ambasadori i SHBA-ve në Tiranë Donald Lu ka dhënë një mesazh urimi dhe përshëndetje për të gjithë shqiptarët kudo ndodhen. Donald Lu e ka cilësuar Shqipërinë si nje vend i jashtëzakonshëm dhe me njerëz të mrekullueshëm. Në mesazhin e tij, publikuar në rrjetin  social Donald Lu portretizohet në një foto me dorën pranë kraharorit, një gjest ky “alla shqiptar” i trashëguar nga të parët tanë. Më tutje Lu thotë ...Full Article

Gadishëria/ Spitalet, OSHEE, Policia 24 orë në këmbë

Duke nisur nga sot, deri në datën 2 janar stafi mjekësor është në gatishmëri. Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ishte në Qendrën Kombëtare të Traumës ku deklaroi se janë marrë të gjitha masat për t’ju përgjigjur çdo emergjence. 127 autoambulanca janë shpërndarë në të gjithë vendin. “Nga sot deri në dy janar, të gjitha strukturat janë në gatishmëri për çdo emergjencë. Jemi tek Trauma, që përballon situata të ...Full Article

Policia – Mos lini fishekzjarre në duart e fëmijëve

Policia e Shtetit ka angazhuar rreth 4 mijë efektivë të sektorëve të ndryshëm, për të garantuar sigurinë në natën e ndërrimit të viteve. Ndërkohë, në një deklaratë për mediat, teksa bëri të ditur planin e masave Drejtori i Rendit Publik ne Departamentin e Rendit dhe Sigurise Publike ne Policine e Shtetit, Albert Dervishi, i bëri apel prindërve që të kenë kujdes maksimal ndaj fëmijëve dhe të evitojnë përdorimin e ...Full Article

OSHEE – Paguani faturat e energjisë edhe sot

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike (OSHEE) ka njoftuar të gjithë qytetarët se do të vijojë shërbimin edhe ditën e sotme. Kështu, të gjithë ata persona që duhet të paguajnë faturat e energjisë apo këstet e prapambetura të debitorëve mund të veprojnë edhe sot, më 31 dhjetor 2017, pasi dyert e OSHEE janë të hapura. “Pavaresisht ditë pushimi, OSHEE do të ofrojë shërbimin e saj edhe gjatë ditës së ...Full Article
Page 10 of 445« First...89101112...203040...Last »
Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365