|E shtunë, Janar 20, 2018

Aktualitet

A do të protestojnë bashkë PD dhe LSI të hënën paradite?

Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike pritet që sot të zhvillojë një mbledhje të jashtëzakonshme. Mbledhja do të nisë në orën 18:00. Lulzim Basha ka dhënë urdhrin e prerë që asnjë nga deputetët mos të mungojë në mbledhje. Kjo mbledhje e grupit të PD-së vjen pas vendimit të shumicës për të caktuar kryeprokurorin e ri. Shumica të hënën do të votojë për prokurorin e ri të përkohshëm, ndërsa zgjedhja e ...Full Article

Nis sistemimi i ujrave të zeza në Mbrostar

Fier  – Banorët e Mbrostar Ura tashmë morën fund me erën e keqe në çdo stinë të vitit nga ujrat e zeza që rrinin në kanale të hapura. Falë një investimi të bashkisë Fier ato po sistemohen në tubo betoni e kanale, kolektorë duke shpëtuar njëherë e përgjithmonë banorët e kësaj zone nga ndotja e ujit dhe e ajrit si në banesat ashtu dhe në institucione si shkolla e ...Full Article

Denoncimi qytetar/ Ndihmat e përmbytjeve, ushqimi i bagëtive po abuzohet (video)

Fier –  Në qytetar ka sjell denoncimin e tij në alb365.com ku pohonë se ndihmat në ushqimepër bagëtinë në familjet e përmbytura nuk po ndahen si duhet, me to po abuzohet nga persona të veçantë. Kështu pretendon qytetari Shikoni denancimin e tij edhe nëpërmjet videove që ka nisur Ne kete menyr po shperndahen ndimat ketu te ‘kthesa e Qarrit’.. Shperndaj ta mari vesh bota. Ore vlla coua medjave po ...Full Article

Ja gjyqtarja që sqaroi Tahirin në 15 minuta

Liljana Baku quhet gjyqtarja e Gjykatës së Krimeve të Rënda e cila ka drejtuar këtë të premte seancën ndaj ish Ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri. Brenda 15 minutave, gjyqtarja është tërhequr për të marrë vendimin dhe më pas ia ka komunikuar palëve. Masa e bllokimit të pasaportës së Tahirit do të qëndrojë. Ky ka qenë dhe vendimi i gjyqtares, së cilës në seancë vetë Tahiri i ka kërkuar edhe ...Full Article

Protesta/ Na jepni pagat ose bllokojme autostradën (foto e video)

Fier – E disata herë që punonjësit e firmave që ndërtonin bypass-in Levan – Mbrostar  protesttojnë për pagat e pa marra nga firmat ku ata janë të punësuar, ndërkohë që edhe drejtuesit e firmave që janë nënkontraktorë protestuan vetëm tre ditë më parë për mos likujdim nga ana e firmës fituese të ndërtimit të këtij bypassi. Punonjosit pohojnë se – u është sosur durimi, duan pagat, kanë shpenzime, kan ...Full Article

Saimir Tahiri paraqitet tek krimet e rënda

Ish Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka mbërritur tashmë në dyert e Gjykatës së Krimeve të Rënda, aty ku do të zhvillohet një proces për njohjen e masës së sigurisë, e bërë e ditur dy ditë më parë. Tahiri do të njihet me vendimin e gjykatës për bllokimin e pasaportës dhe ndalimin e tij për të lëvizur jashtë kufinjve të territorit të Shqipërisë. Masa u mor dy ditë më ...Full Article

Foto-Lajm/ Vazhdonë shpërndarja e ndihmave në familjet e përmbytura

Fier – Per banoret e permbytur te Kashishtit, fale mbeshtetjes se Albpetrol eshte shperndare sot nje tjeter sasi ndihmash. Misioni i Bashkise Fier per te qene sa me prane ketyre familjeve vazhdon. Ka vijuar sot në Povelçë shpërndarja e ndihmave për familjet e prekura nga përmbytja.   alb365Full Article

Donatorët austriakë gëzojnë fëmijët e naftëtarëve në këtë fundvit

Gëzuar, me zemrën dhe duart plot! Për të 4-tin vit rradhazi, Kisha Adventiste dhe donatorët austriak “Adra” mbështesin Bashkinë Patos, duke shpërndarë pako me dhurata për ata fëmijë që kanë nevoj më tepër se kushdo tjetër. Kryetare e Bashkisë Rajmonda Balilaj ka falenderuar çiftin Suela dhe Trifjol Ngjela dhe dontorët austriak, për bashkëpunimim në vazhdim edhe me projekte të tjera, duke i konsideruar partnerë të mirë të institucionit. Kryebashkiakja ...Full Article

Foto-Lajm/ Nxënës të Roskovecit mysafirë në parlament

Ndodh për herë të parë! Një eksperiencë e veçantë dhe me shumë vlerë. Sot  senatorët e gjimnazit “Adem Vrapi” Roskovec, në Parlamentin e Shqipërisë. Ata përgatiten për të ardhmen e vendit alb365Full Article

Shpërblimet/ Ja datat kur ndahen

Instituti i Sigurimeve Shoqërore dhe Posta Shqiptare, kanë firmosur sot marrëveshjen për shpërndarjen e shpërblimit të festave të fundvitit për pensionistët. Duke filluar nga  dita e nesërme të gjithë pensionistët mund të tërheqin shpërblimet që qeveria vendosi të japë në prag të festave të fundvitit, si pjesë e paketës së solidaritetit në mbështetje të kategorive në nevojë. Për të mos krijuar probleme në shpërndarjen e pensioneve si dhe përfundimin ...Full Article
Page 20 of 445« First...10...1819202122...304050...Last »
Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365